Moravia Brass Band

Jsme třicetičlenné těleso složené pouze z hráčů na žesťové a bicí nástroje, ve své nové epoše působíme od roku 2017.
Jsme hrdí na to, že náš orchestr, složený z těch nejpovolanějších profesionálních hráčů z celé republiky, pravidelně vystupuje, natáčí a představuje stále nové unikátní projekty. Každý z nás je individualitou a sólistou, ovšem dohromady jsme unikátní těleso – Moravia Brass Band.
Poprvé jsme se setkali před deseti lety na půdě Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde jsme se jako studenti rozhodli založit první brass band. Po studiích většina z nás získala angažmá v profesionálních symfonických a divadelních orchestrech nebo pokračovala ve studiu na akademii.
V rámci pilotního projektu FILM MUSIC TOUR 2018 jsme uspořádali 11 koncertů napříč republikou, které navštívilo kolem 6 000 posluchačů. Mimojiné jsme vystoupili na Mezinárodním festivalu Špilberk. Spokojené publikum si vyžádalo pokračování, které odstartujeme již 16. září 2019 ve Zlíně.
Šéfdirigentem orchestru je od roku 2018 Chuhei Iwasaki.
Následoval projekt „Žestě rozezní chrám“ v brněnské bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Orchestr se představil v naprosto jiném duchu. Barokní hudba a akustické možnosti baziliky zaujali nejednohoho posluchače.
Důležitým mezníkem v naší kariéře bylo zahájení úzké spolupráce s Českým rozhlasem Brno, kterému jsme, jak jinak než koncertem, popřáli k jeho 95. narozeninám v červnu 2019.
V letošní sezóně vystoupíme s několika projekty – FILM MUSIC TOUR 2019 s novým programem!!, ŽESTĚ ROZEZNÍ CHRÁM, PLANETY, GALAKONCERT, BRASS UP!.
Sólistou sezóny je sólo trumpetista Berlínských filharmoniků, Gábor Tarkövi, který s námi vystoupí na třech GALAKONCERTECH v říjnu 2019.
Hned v novém roce zahájíme zahraniční spolupráci s Prague Royal Philharmonic pod vedením Heika Mathiase Förstera s pompézním program BRASS UP!!
V červnu 2020 rozezníme chrám na národním festivalu Smetanova Litomyšl a následně v září na Svatováclavském hudebním festivalu.

Moravia Brass Band:

Kornety, trubky, pikolo trubky: Ondřej Moťka, Dávid Pollák,

Jozef Zimka, Pavel Skopal, Tomáš Buček, Dimitrij Miščuk, Vít Němeček, Lukáš Daněk

Křídlovka: Pavel Šárník

Lesní rohy: Milan Křeháček, Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Kristýna Ratajová

Trombony: Filip Vrajík, Vladislav Prokopec, Šimon Pavlík

Eufonia: Jan Pospíšil, David Fojtík, Jaroslav Voříšek

Tuby: David Křížek, Dalibor Vinklar, Vít Andrýsek

Tympány: Jan Nepodal

Chuhei Iwasaki – dirigent (Česká republika, Japonsko)


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů