Mužský komorní sbor Permoník

Mužský komorní sbor vznikl v roce 2013 z bývalých členů Koncertního sboru Permoník. Za 8 let se podařilo rozšířit jeho řady z pouhých 5 na současných 18 členů. Navštěvují jej mladí muži ve věku 13 až 30 let. Různorodost jim ale rozhodně neubírá chuť předvádět stále širšímu publiku, co v nich je. Sbor se na zkouškách schází dvakrát týdně. Řada členů kromě toho zpívá i ve smíšeném Sboru přátel zpěvu Permoník.

I přesto, že Mužský komorní sbor Permoník vznikl relativně nedávno, podařilo se mu získat řadu mezinárodních ocenění. Vítězství vybojoval v soutěži Golden Voices of Montserrat ve Španělsku, v Krakově na soutěži Cracovia Cantans a z Gruzie si jako první v historii sborového studia přivezl Grand Prix. Kromě toho vystupoval v Jižní Koreji, Německu a Rakousku.

Repertoár sboru je široký, od duchovní tvorby přes lidovou až k muzikálovým melodiím. Významnou část repertoáru tvoří hudba 20. a 21. století, například z pera Jana Vičara, Jana Bernátka, Emila Hradeckého a řady dalších. Společně s Koncertním sborem Permoník vytváří příležitostně i sbor smíšený, jehož repertoár se zaměřuje na duchovní tvorbu různých období (Georg Fridrich Händel, Sergej Rachmaninov, soudobí skladatelé Kim André Arnesen, Eric Whitacre a podobně). Kromě klasických koncertů je Mužský komorní sbor pravidelně zván k účinkování při různých slavnostních událostech a vernisážích. Stejně jako ostatní sbory ve studiu se zapojuje i do výchovných koncertů.

Sbormistryní je Karina Grimová, na klavír doprovází Jakub Šotkovský.

www.permonik.com

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů