Nicola Bulfone

Nicola Bulfone se narodil v Hässleholmu (Švédsko) v roce 1963. Svá studia hry na klarinet dokončil na konzervatoři v Udine Konzervatoř Maestra A. Pecile, kde absolvoval s vyznamenáním. V letech 1985 až 1988 pokračoval ve studiu hudby na Hochschule für Musik ve Stuttgartu u Prof. Ulf Rodenhauser (Berlínská filharmonie), kde získal diplom v oboru klarinet. Již během studií byl úspěšný v různých národních i mezinárodních soutěžích (v roce 1983 získal první cenu na Mezinárodní hudební soutěži ve Strese). Účastnil se také řady mistrovských kurzů vedené K. Leisterem, A. Payem a G. Garbarinem (Accademia Chigiana, Siena).

Jako orchestrální hráč na klarinet, basklarinet a basetový roh účinkoval v řadě orchestrů, mezi něž patří: Orchestr Teatro alla Scala v Miláně, Orchestr divadla G. Verdi v Terstu, Symfonický orchestr San Remo, Filharmonie Scala, divadlo La Fenice v Benátkách, Abruzzes Symphony Instituce, Symfonický orchestr Divadla San Carlo v Neapoli, Filarmonia Veneta, pod vedením Maestra jako R. Muti, Z. Mehta, G. Sinopoli, R. Chailly, G. Gavazzeni či D. Barenboim.

Je vyhledávaným sólistou a komorním hráčem. Vystupoval na řadě hudebních festivalů a koncertních sezón (Paris St. Germain, Musica Viva Mnichov, Ludwigsburg, Milán, Benátky bienále, Ravello, Klagenfurt, Middelburg Holandsko, Horowitz Festival Europe, Nomus Novi Sad, Lublaň, Rossini Festival Rügen, Rotte Mediterranee Algiers, Budapešť, Bratislava, Mallorca, Mexico City, Sevilla, Porto…).  Jako sólista účinkoval se Slovenskou filharmonií, Rossini Festival Orchestra ve Wildbad, Collegium Musicum Udine, Mexico State Symphony Orchestra, Udine Philharmonic, Orquestra do Norte (Portugalsko), Vogtland Philharmonie, Friuli – Venezia Giulia Symphony Orchestra, Sofia Philharmonic Orchestra (Bulharsko), Bialystok Philharmonic Orchestra (Polsko), Rijeka Chamber Orchestra (Chorvatsko), Krasnojarsk Orchestra (Rusko), Minsk Orchestra a jinými.

Významná je také jeho nahrávací činnost, kdy natáčel pro rozhlasové a televizní stanice SWF, RAI, ORF, BR, SDR, Koper a Art Kanal. Jako sólista nahrál 10 koncertů pro dva klarinety a orchestr na 3 CD pro label „Agorà“ a pro stejné vydavatelství CD se světovou premiérou nahrávky Koncertů pro klarinet a orchestr Carla Paesslera, jehož revizi upravil pro nakladatelství Kunzelmann, pro Naxos kompletních 30 caprices pro sólový klarinet E. Cavalliniho.

Je zakládajícím členem Filharmonického sdružení Friuli Venezia Giulia. Byl členem poroty v Mezinárodní klarinetové soutěž „Jeunesses Musicales“ v Bělehradě a na „Saverio Mezinárodní klarinetové soutěži Mercadante. Je profesorem klarinetové hry na hudební konzervatoři „Jacopo Tomadini“ v Udine a často je zván na mistrovské kurzy po celém světě (Lucca, Tarvisio, Cividale, Chioggia, Gorizia, Riga, Apollonia – Albánie, Krasnojarsk – Rusko, Peking, Shenyang a Dalian – Čína).

Nicola Bulfone je oficiální umělcem německé společnosti Reform Boehm Herbert Wurlitzer.

 


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů