Norbert Twórczyński

Norbert Twórczyński vystudoval s vyznamenáním jak hudební akademii v Poznani, tak dirigování symfonie a opery u prof. Jerzy Salwarowski (2016) a Art Academy ve Štětíně (sborové dirigování – 2013).

Je nositelem Ceny ministra kultury a Národního památkového ústavu pro studenty uměleckých škol. V letech 2012–2016 byl asistentem dirigenta v Opeře na zámku ve Štětíně.

V současnosti působí ve Štětínské filharmonii, kde zastává funkci asistenta dirigenta (2017–dosud), a od září 2014 zde dirigoval přes 40 koncertů.

Norbert Twórczyński také nahrál se Štětínskou filharmonií audioknihu na motivy spektáklu Góra-dół – być jak Karłowicz složil Mateusz Ryczek a konceptuální skladbu Małgorzaty Goliszewské (aranžoval a orchestroval Mateusz Czarnowski), která byla k vidění od 19. do 2. května listopadu 2019 během výstavy Force Field, doprovodné akce La Biennale di Venezia.

Norbert Twórczyński dirigoval světové premiéry skladeb Piotra Klimka, Artura Cieślaka, Mateusze Ryczka a Krystiana Skubały. Spolupracoval se Štětínskou filharmonií, Operou na Hradě, Poznaňskou filharmonií, Gorzówskou filharmonií, Filharmonií Zielona Góra, Lvovskou národní filharmonií a Symfonickým orchestrem města Kaunas.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů