Ondřej Balcar

Na kontrabas se začal učit u svého otce Jana Balcara a pokračoval na Pražské konzervatoři u Václava Fuky. Akademii múzických umění v Praze absolvoval ve třídě profesora Jiřího Hudce. Během studií navštěvoval též řadu interpretačních kurzů a soukromých lekcí (Eduard Melkus, František Pošta, Zdeněk Benda, Uzi Wiezel aj.).
Od roku 2000 do roku 2003 spolupracoval s berlínským Mahler Chamber Orchestra. Na poli komorní hudby vystoupil spolu s významnými osobnostmi klasické hudby (Gil Shaham, Shlomo Mintz, Antonello Manacorda aj.) Od roku 2006 se intenzivně věnuje interpretaci barokní hudby. Pravidelně spolupracuje s ansámbly Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Innégal, Czech Ensemble Baroque, Schirokko Hamburg Ensemble, Ensemble Marsyas atd. V oboru barokní interpretace spolupracoval také s některými významnými sólisty na četných nahrávkách (např. Sergio Azzolini, Xenia Loeffler, Jana Semerádová, Lenka Torgersen aj.).
Aktivně se věnuje výtvarnému umění. Je autorem knihy „Hudba v obrazech“ a další knihy ilustroval. V roce 1994 se stal členem Syndikátu výtvarných umělců a sdružení (dnes spolku) pražských malířů. Zorganizoval kolem 40 samostatných výstav v České republice, Maďarsku, Holandsku a Irsku.


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů