Pavel Šnajdr

Dirigent a umělecký vedoucí Pavel Šnajdr (1975) absolvoval obory skladba a dirigování na JAMU pod vedením  A. Piňose (skladba) a E. Skotáka (dirigování).

Jako člen skladatelského sdružení Bezmocná hrstka byl dvakrát oceněn ve skladatelské soutěži Generace. S brněnským souborem Ars Incognita premiéroval na čtyři desítky skladeb soudobých autorů; některé z nich vyšly na CD. V roce 2001 s tímto souborem vystoupil na Pražském jaru a v roce 2005 na festivalu Pražské premiéry.

Spolupracoval s předními českými symfonickými orchestry a divadelními scénami (mj. s filharmoniemi brněnskou, královéhradeckou, teplickou a PKF, SOČR, Národním divadlem Praha, Státní operou Praha, Divadlem J. K. Tyla v Plzni, Moravským divadlem Olomouc). V letech 2004–2007 byl angažován v Národním divadle Brno, s nímž se zúčastnil japonského turné; v současné době v něm opět působí jako dirigent Janáčkovy opery. Kromě klasického repertoáru má v těchto kamenných institucích na kontě i několik světových a českých premiér baletů i oper (Matějů, Malásek, Maskats, Nejtek…).

Soustavně se věnuje soudobé hudbě a se souborem BCO, který v roce 2011 založil, uvedl mnoho desítek titulů ze současné české i světové tvorby, z nichž byly pořízeny mnohé life i studiové nahrávky Českým rozhlasem.

 


Fotogalerie

+1 fotografie

 

 

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů