Peter Holtslag

Amsterdamský rodák Peter Holtslag (*1957) promoval v roce 1980 s vyznamenáním na Sweelinckově konzervatoři v oboru zobcová flétna. Do jeho tvorby se promítá inspirace krajanem Fransem Brüggenem. Peter vystupoval na mnoha světových scénách jako hráč na zobcovou a příčnou flétnu.
Tento uznávaný sólista i komorní hráč, v jehož repertoáru nalezneme starou i současnou hudbu, spolupracoval např. s hudebníky Gustavem Leonhardtem, Williamem Christiem, Royem Goodmanem, ale také s renomovanými hudebními tělesy jako např. The English Concert, The Orchestra of the 18th Century, Akademie für Alte Musik Berlin, La Fontegara Amsterdam a Trio Noname. Peter má na svém kontě nahrávky u rozhlasových stanicí po celém světě (ABC Sydney, National Radio USA, WDR Köln, NOS Holland, Radio Nový Zéland, BBC London atd.). Vystoupil také na mnoha významných evropských festivalech včetně Utrechtu, Londýna, Lisabonu, Paříže, Berlína, Bilbaa a Kodaně.
Četným Peterovým CD nahrávkám u vyhlášených labelů (např. Hyperion, DGG/Archiv, Harmonia Mundi, Chandos, Aeolus, CPO) se dostalo mezinárodního uznání. Od roku 1984 do roku 1988 Peter vyučoval na Guildhall School of Music v Londýně. V roce 1988 byl jmenován profesorem na Royal Academy of Music v témže městě a profesorem se stal i na Hochschule für Musik und Theater v německém Hamburgu. V rámci své pedagogické činnosti působil jako hostující lektor na City University London, dále jako hostující profesor na akademiích v Amsterdamu, Praze, Petrohradě, Helsinkách, Berlíně, Budapešti a Krakově a uspořádal i řadu mezinárodních mistrovských kurzů po celém světě (Hong Kong, Lisabon, Wellington atd.). Peter Holtslag pravidelně vyučuje na mezinárodních letních kurzech staré hudby a je jedním ze zakládajících členů Akademie de Musica Antiga de Lisboa – instituce pořádající mezinárodní kurzy staré hudby v Portugalsku. Po 25 letech výuky na Akademii v Londýně Peter v roce 2013 odstoupil, aby se zde mohl pravidelně vracet jako hostující profesor. Za své služby v oblasti hudby byl v témže roce jmenován čestným členem Královské akademie.
Nyní Peter pokračuje ve své pedagogické činnosti jako profesor hry na flétnu v Hamburku. Miluje svou ženu a dceru, věnuje se vaření a studiu literatury ve své rozsáhlé knihovně (samozřejmě tyto aktivity nevykonává současně…).

Více informací najdete na: www.peterholtslag.com


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů