Philippe Bernold

Philippe Bernold se začal hudebně vzdělávat ve francouzském Colmaru, kde se nejprve učil hře na flétnu, aby později toto studium rozšířil ještě o kompozici a dirigování u Reného Mattera, který byl sám studentem Charlese a Fritze Münchových.
Philippe poté pokračoval ve studiích na Pařížské konzervatoři, na níž se mu dostalo nejvyššího ocenění ve hře na flétnu. Hned v následujícím roce, v pouhých 23 letech, se stal prvním flétnistou Orchestru Lyonské národní opery. V roce 1987 Philippe získal první cenu na mezinárodní soutěži Jean-Pierre Rampala v Paříži.
Toto ocenění mu otevřelo cestu k mezinárodní kariéře, kdy měl jako sólista příležitost vystupovat se špičkovými hudebníky v oboru, M. Rostropovičem počínaje a J.-P. Rampalem konče. Z renomovaných orchestrů jmenujme například spolupráci s pařížským, tokijským, budapešťským nebo moskevským orchestrem. Philippe Bernold vystupoval rovněž s mnoha dirigenty slavných jmen jako např. Menuhinem, Gardinerem, Maazelem nebo Naganem. Philippe navštívil mnoho světových metropolí od Paříže přes Soul, Londýn až po Moskvu a účinkoval na mnoha světově proslulých festivalech.
V roce 1995 za podpory svého učitele J.E. Gardinera Philippe založil hudební uskupení Virtuosové Lyonské opery, s kterým často vystupoval. Od devadesátých let dirigoval mnoho orchestrů, mj. např. Sinfonia Varsovia, Simon Bolivar orchestr (z Caracasu), Baden Baden Philharmonie, Komorní pařížský a ženevský orchestr, japonský ansámbl Kanazawa a také slovenský komorní orchestr Cappella Istropolitana, u něhož se stal prvním hostujícím dirigentem od roku 2003.
Hned první vydané CD Philippe Bernolda mu v roce 1989 vyneslo Velkou cenu Akademie Charlese Crose. Od té doby nahrál více než 20 CD s Harmonia Mundi, EMI, atd.
Philippe Bernold je profesorem na Národní pařížské konzervatoři, kde vyučuje komorní hudbu a hru na flétnu.

Více informací najdete na: www.philippebernold.com


Fotogalerie

+4 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů