Prague Philharmonia

Prague Philharmonia

V roce 1994 založil světově proslulý dirigent Jiří Bělohlávek spolu se skupinou talentovaných mladých hudebníků Pražskou komorní filharmonii, která působí dodnes, od roku 2024 pod názvem Prague Philharmonia. Náš orchestr si za 28 roků své existence vydobyl uznání po celém hudebním světě. Je oceňován nejen pro svůj jedinečný zvuk, ale také pro svůj repertoár, orientovaný zejména na díla Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

Vystupovala s námi již celá řada světově uznávaných dirigentů a sólistů: Jakub Hrůša, Julian Rachlin, Martha Argerich, Jefim Bronfman, András Schiff, Gil Shaham, Isabelle Faust, Emmanuel Pahud, Luciano Pavarotti, Diana Damrau, Plácido Domingo, Gautier Capuçon, Maxim Vengerov, Mischa Maisky, Juan Diego Flórez, Jonas Kaufmann a mnoho dalších.

Jsme pravidelně zváni na mezinárodní hudební festivaly (BBC Proms, Dresdner Musikfestspiele, MITO Settembre Musica, Pražské jaro) a vystupujeme v předních koncertních síních (Berliner Philharmonie, Elbphilharmonie Hamburg, Musikverein Vídeň, Gasteig Mnichov, Festspiel Baden-Baden, Tokyo Suntory Hall, Královská opera Muscat v Ománu, Sheikh Jaber Al-Ahmad Cultural Centre v Kuvajtu, Seoul Arts Center, Théâtre Champs-Elysées a další).

Natočili jsme více než 90 kompaktních disků pro prestižní světová i domácí hudební vydavatelství (Deutsche Grammophon, Warner Classics, Sony Classical, Decca, EMI, Harmonia Mundi a Supraphon). Za své nahrávky jsme získali řadu ocenění: Zlatou desku RAC Canada 2000, Cenu Harmonie 2001 nebo Diapason d‘Or 2007. V roce 2016 jsme byli za CD Héroïque s Bryanem Hymelem nominováni na International Opera Awards a o rok později za CD Bohemian Rhapsody s Gáborem Boldoczkým na International Classical Music Award (ICMA). Naše profilové CD Ravel-Debussy-Bizet vydané v edici Warner Classics získalo skvělé kritiky v deníku London Sunday Times i v časopise Gramophone a BBC Music Magazine jej zařadil mezi TOP 10 nahrávek týdne. Naše CD s uznávaným tenoristou Benjaminem Bernheimem pro DG z listopadu 2019 získalo Opus Klassik Award a řadu dalších ocenění mezinárodního odborného tisku (mimo jiné Diapason d’Or, Choc de Classica).

Od počátku sezony 2015—2016 stojí v čele orchestru francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

Více informací najdete na: www.pkf.cz


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů