Richard Samek

Je laureátem řady mezinárodních soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka a Mezinárodní pěvecké soutěže M. S. Trnavského.
V roce 2006 debutoval na jevišti Národního divadla v Brně v roli Fausta v opeře Mefistofeles A. Boita. V následujících letech zde vystupoval v těchto rolích – Pierre Bezuchov (S. Prokofjev: Vojna a mír), Ismael (G. Verdi: Nabucco), Barinkay (J. Strauss: Cikánský baron), Alfréd (J. Strauss: Netopýr) a Princ (A. Dvořák: Rusalka).
V současné době je členem operního souboru Národního divadla Praha a vystupuje jako Rodolfo (G. Puccini: Bohéma), Ismael (G. Verdi: Nabucco), Cassio (G. Verdi: Otello), Princ (A. Dvořák: Rusalka), Belmonte (W. A. Mozart: Únos ze serailu), Tamino (W. A. Mozart: Kouzelná flétna) a Ladislav Podhajský (B. Smetana: Dvě vdovy). Je hostem také v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde účinkoval v rolích Vévody (G. Verdi: Rigoletto), Jeníka (B. Smetana: Prodaná nevěsta), Tamina (W. A. Mozart: Kouzelná flétna), Nemorina (G. Donizetti: Nápoj lásky), Fausta (Ch. Gounod: Faust a Markétka), Vítka (B. Smetana: Tajemství). Hostoval i v Divadle F. X. Šaldy v Liberci v rolích Alfréda (G. Verdi: La traviata), Jeníka (B. Smetana: Prodaná nevěsta), Prince (A. Dvořák: Rusalka) a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě v roli Kudrjáše (L. Janáček: Káťa Kabanová) a Jeníka (B. Smetana: Prodaná nevěsta). Hostoval také v roli Števy (L. Janáček: Její pastorkyňa) ve francouzské produkci v Grand Théâtre de Reims, Opéra Théâtre de Limoges a Opéra de Rennes. Richard Samek je stálým hostem Státní opery v Drážďanech. Ztvárnil zde role Bárinkaye (J. Strauss: Cikánský baron), Hraběte lucemburského (F. Lehár: Hrabě lucemburský) a Vévody z Urbina (J. Strauss: Noc v Benátkách). Spolupracuje s významnými komorními a symfonickými orchestry – např. s Bratislavskou filharmonií, Českou filharmonií, Filharmonií Brno, Jihočeskou komorní filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, Státní filharmonií Košice, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK či Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra. Pravidelně spolupracuje s mnoha významnými mezinárodními hudebními festivaly – Dvořákovou Prahou, Festivalem Špilberk, Hudebním festivalem Znojmo, MHF Leoše Janáčka, Moravským podzimem, Pražským jarem, Pražským podzimem, NOF Smetanovou Litomyšlí, Svatováclavským hudebním festivalem, Třebíčským operním festivalem a dalšími.

Více informací najdete na: www.richardsamek.cz

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1222 Koncertů