Sbor NFM byl založen v roce 2006 Andrzejem Kosendiakem. Od počátku jej řídila Agnieszka Franków-Żelazny a od sezóny 2021/2022 převzal funkci uměleckého ředitele Lionel Sow. Soubor si rychle vydobyl silnou reputaci svou tvorbou v několika žánrech, provozováním děl a cappella i rozsáhlých oratorií, operních a symfonických skladeb. Sbor spolupracoval s takovými renomovanými dirigenty jako Giovanni Antonini, Bob Chilcott, Iván Fischer, Jacek Kaspszyk, Stephen Layton, James MacMillan, Paul McCreesh a Krzysztof Penderecki. Za svou existenci vystoupili na více než 300 koncertech, mimo jiné v Barbican Center a Royal Albert Hall v Londýně, Gewandhaus v Lipsku, Philharmonie de Paris a Salle Pleyel v Paříži.

Sbor NFM byl často zván k vystoupení na mezinárodních festivalech, jako jsou BBC Proms, International Ankara Music Festival, Gent Festival van Vlaanderen, Gstaad Menuhin Festival & Academy, Klarafestival, Serenade! Sborový festival a Varšavský podzim. Soubor spolupracoval mimo jiné s Budapest Festival Orchestra, Gabrieli Consort & Players, Il Giardino Armonico a Polský národní rozhlasový symfonický orchestr (NOSPR). Těžištěm činnosti souboru jsou světové premiéry sborových a vokálně-instrumentálních děl, mimo jiné od takových skladatelů jako K. Penderecki, A. Zubel, R. Panufnik, R. Augustyn, P. Łukaszewski, J. Wolfe a B. Chilcott. .

Důležitou součástí diskografie NFM Choir je série nahrávek s Paulem McCreeshem vydaných na jeho labelu Winged Lion a oceněných prestižními cenami: BBC Music Magazine Award 2012 v kategorii Technical Excellence (Berlioz’s Grande Messe des Morts), Diapason d’Or 2013 Mendelssohn’s Elijah), BBC Music Magazine Choral Award 2014 (Britten’s War Requiem). A cappella díla v podání NFM Choir jsou uvedena na disku s hudbou Boba Chilcotta The Seeds of Stars (2012) a na třech CD s polskou sborovou hudbou: Words Painted with Sounds (2012), Folk Love (2014) a De profundis (2016); poslední jmenovaný vyhrál Fryderyk Award 2017 v albu roku – Kategorie sborová hudba, oratorium a opera. V březnu 2017 mělo premiéru album s The Seasons od Haydna, natočené za účasti NFM Choir pod taktovkou Paula McCreesh. V roce 2018 vyšlo album Ubi caritas, premiérová nahrávka původní verze Phantoms od Moniuszka (Fryderyk 2019 v albu roku – sborová hudba, kategorie Oratorium a opera) a Beethovenova Symfonie č. 9, nahraná s Giovanni Antoninim. V roce 2019 vyšlo album nahrané pod taktovkou Andrzeje Kosendiaka s díly Marcina Józefa Żebrowskiho a později nominované na Fryderyk 2020 v kategorii Album roku – Oratorní a operní hudba.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů