Sebastien Droy

Po studiu hudební vědy na univerzitě v Sorbonně studoval Sébastien Droy pařížskou národní konzervatoř ve třídě Mireille Alcantara, kterou zakončil promocí v roce 2003.

Svou kariéru zahájil repertoárem Mozarta: Ottavio z Dona Giovanniho (Tours, Monte Carlo, Antibes), Ferrando z Cosí fan Tutte (Tours, Saint-Etienne, Beaune, Štrasburk, Angers), Idamante z Idomenea (Štrasburk, Lyon) , Belmonte z Die Entführung aus dem Serail (Saint-Etienne, Metz), Tamino ze Die Zauberflöte (Saint-Etienne, Marseille, Metz, Bordeaux, Štrasburk, Murten) a Agenore z Il Re Pastore (Théâtre des Champs-Elysées, Innsbrück) .

Ve Francii a Evropě zpíval řadu rolí od období baroka do 20. století: Calisis z Les Boréades od Rameaua (Dijon), Adonis z Vénus et Adonis od Desmarest (Nancy), Pylade z Iphigénie en Tauride (Tours), Artémidore a Le Chevalier Danois z Armide od Glucka (Amsterdam), Tom Jones ve stejnojmenné opeře Philidora (Lausanne), Il Conte Almaviva z Il Barbiere di Siviglia (Nancy, Tours, Rennes, Toulon, Metz), Pâris z La Belle Hélène (Toulouse) , Lausanne, Nantes, Bordeaux, Štrasburk), Fritz z La Grande Duchesse de Gerolstein (Liège), Franz z Die Rheinnixen od Offenbach (Tours), Orphée z Orphée et Eurydice (Nancy, Montpellier, Nantes), Alfred z Die Fledermaus (Toulouse) ), Prince Sou-Chong z Das Land des Lächelns (Tours, Avignon), Bénédict z Béatrice et Bénédict (Brusel), Andreloun z Mireille (Pařížská opera), Philémon z Philémon et Baucis od Gounoda (Tours), Tybalt z Roméo et Juliette (Amsterdam), Lensky z Evgeny Onegin (Tours), Il Cont e Almaviva z Il Barbiere di Siviglia (Tel-Aviv), Fenton z Falstaff (Tours, Montpellier), Cassio z Otella (Marseille), Alfredo z La Traviata (Tours), Nadir z Les Pêcheurs de Perles (Bordeaux), Le Chevalier de la Force z Dialogues des Carmélites (Avignon), Don José z Carmen’s Tragedy od Mariusa Constanta (Compiègne), Tom Rakewell z The Rake’s Progress (Nancy).

Na koncertním poli zpíval Bachovu mši H moll, Svatojánskou pašii, Svatouškovu pašiji, Buxtehude a Telemann Cantatas, Haendelův Mesiáš, Mozartovo Rekviem a C mše, Dvořákovu mši D, Schumannovu E plochou mši, Rossiniho Petite Messe Solennelle, Stabat Mater a Messa di Gloria, Martiniho Requiem, Beethovenova 9. symfonie, Berliozova L’Enfance du Christ, Messe Solennelle, La Damnation de Faust a La Grande Messe des Morts, Britten’s Illuminations. Zpíval ve filmu Shell Shock – A War Requiem od Nicholase Lense v Pařížské filharmonii na sté výročí 1. sv. Války.

Zpíval pod taktovkou dirigentů jako jsou Kurt Masur, Esa-Pekka Salonen, Michel Plasson, Marc Minkowski, Christophe Rousset, Jérémie Rhorer, Hervé Niquet, François-Xavier Roth, Jean-Claude Malgoire, John Nelson, Serge Baudo, Michel Corboz , Iván Fischer, Ivor Bolton…

Mezi jeho angažmá v sezóně 2020-2021 patří Pylade z Iphigénie en Tauride (Angers, Nantes a Rennes), Don José z La Tragédie de Carmen (turné), Cassio z Otella (Saint-Etienne). Koncertně se zúčastní Beethovenovy 9e Symphony (Švýcarsko), La Carmélite od Reynalda Hahna (Toulouse), Circé od Desmarets (Versailles) a Bacchus od Masseneta (Radio France Festival v Montpellier).

Partneři festivalu