Simona Šaturová je velmi žádanou interpretkou mozartovských postav a repertoáru období italského belcanta a rovněž renomovanou koncertní pěvkyní.
K jejím profilovým operním rolím patří mj. Mozartova Konstanze (Únos ze serailu), Ilia (Idomeneo) a Donna Anna (Don Giovanni), Rossiniho Rosina (Lazebník sevillský), Donizettiho Lucie z Lammermooru a Adina (Nápoj lásky), Belliniho Julie (Kapuleti a Montekové) nebo Verdiho Violetta (La traviata) a Gilda (Rigoletto).Koncertní a operní produkce ji zavedly na pódia Teatro Colón v Buenos Aires, Théâtre du Châtelet v Paříži, Opéra de Monte-Carlo, Frankfurtské opery, athénské Megaron Mousikis, do newyorské Carnegie Hall, Konzerthausu ve Vídni, curyšské Tonhalle, Herkulesova sálu v Mnichově a na festivaly v Salcburku, Edinburghu a Lucernu. Je oblíbeným hostem Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, Aalto Theater v Essenu a pražského Národního divadla. K dirigentům, s nimiž spolupracuje, patří Christoph Eschenbach, Manfred Honeck, Adam Fischer, Jiří Bělohlávek, Helmuth Rilling, Iván Fischer, Christopher Hogwood, Tomáš Netopil, Philippe Herreweghe, Neville Marriner, Leopold Hager, Sylvain Cambreling, Kent Nagano, Rolf Beck, Louis Langrée ad.
Simona Houda-Šaturová je držitelkou Ceny Nadace Charlotty a Waltera Hamelových za vynikající pěvecké výkony (Lübeck 2007) a Ceny Thálie za nejlepší operní výkon v roce 2001.

Více informací najdete na: www.saturova.com


Fotogalerie

+2 fotografie

Partneři festivalu