Sung Min Song

Sung Min Song – tenor

Pochází z rodiny architektů a inženýrů v Jižní Koreji. Rovněž i on vystudoval počítačové inženýrství a v tomto oboru pracoval. Na doporučení profesora zpěvu v kostele se začal ve zpěvu profesionálně vzdělávat, a to nejprve v Koreji a následně v Německu, kde studoval na Musikhochschule v Mnichově u prof. Daniela Kotlinského a tam i absolvoval.

V sezóně 2022/23 debutoval v „Dvořákově Rusalce (Barrie Kosky, režie), (Princ)“ v Komické Opeře v Berlíně a zpíval „Gounodově Faustovi (Faust) v Aalto Theater Essen“, „Verdiho Messa da Requiem“ se Sinfonieorchester Basel, „Rossiniho Vilém Tell“ v Bühnen Bern „Don Pasquale (Ernesto)“, „Fledermaus (Alfred)“ v Saarländisches Staatstheater, „La Traviata (Alfredo)“ ve Staatstheater Augsburg, „Turandot (Pong)“ v Theater Magdeburg, „La Traviata (Alfredo)“ im Staatstheater Darmstadt. Koncertně vystoupil na „Star & Rising Stars Festival“ s dirigentem „Vladimirem Jurowskim“ v Mnichově v Pucciniho „Messa di gloria“ s International Bachakademie /Stuttgart Philharmoniker (včetně CD nahrávky), Dvořákově „Stabat Mater“ s Elbphilharmonie Orchestre v St. Michael Hamburg a „Carmina Burana“ v Isarphilharmonie s Münchner Symphoniker“ a ve vídeňském Musikverein s Tonkünstler-Orchester s dirigentem Yutaka Sado.

Sung Min Song na začátku sezóny 2023/24 nahrál na CD tři Mozartovy mše s Kolínským komorním orchestrem pod vedením Christopha Poppena. A zpíval Dvořákovo „Stabat Mater“ s Bochumským symfonickým orchestrem (vč. CD nahrávky), „Kouzelnou flétnu“ v Korejské národní opeře, „La Traviata (Alfredo)“ v Divadle Osnabrück, Eugen Onegin (Lensky) ve Staatstheater Augsburg, „Verdiho Requiem“ v Elbphilharmonie a Bremer Konzerthaus, Gala opery v Alte Oper Frankfurt a „Beethovenovu Symfonii č. 9“ se Sinfonieorchester Aachen.

Po sezóně 2023/24 budou následovat Der fliegende Holländer (Erik) v Komische Oper Belrin, The Rake’s Progress (Tom) ve Staatstheater Augsburg, „Beethovenova Symfonii č. 9“ s Hofer Symphoniker a Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz, „Ver“ v Oldenburgischen Staatstheater a operetní gala s Württembergische Philharmonie. V sezóně 2021/22 mohl Sung Min Song předvést celou škálu svého repertoáru: Ve Staatstheater Augsburg uvedl „Gounodův Faust“, „Bachovy Johnannes Passion (Evangelist)“ ve Varšavě a v Musikverein Vienna, „Mendelssohnovu“ 2. symfonii Lobgesang“ s Gürzenich Orchestra Cologne a „Orffova Carmina Burana“ v Meklenburském státním divadle na Schlossfestspiele ve Schwerinu. interpretoval roli Brighella ve Straussově „Ariadně na Naxu“ v Landestheater Salzburg a Saarländisches Staatstheater, „Verdiho Messa da Requiem“ v Theater Münster a St. Michaelis v Hamburku a „Beethovenovu Symfonii č. 9“ s Bamberským symfonickým orchestrem na Silvestra 2021. Koncert byl vysílán v Německu a Singapuru.

V roce 2019 se objevil na tyrolském festivalu v Erlu v inscenaci „Rossiniho Vilém Tell (Arnold)“ pod vedením Michaela Güttlera a zazpíval „Pucciniho Messa di Gloria“ s MDR Sinfonieorchester a MDR Rundfunkchor pod vedením Dominga Hindoyana v Leipzig Gewandhaus. V roce 2018 tenorista zazpíval „Verdiho Messa da Requiem“ na hudebním festivalu v Rheingau a také v Herkulessaal v mnichovské rezidenci pod taktovkou Kenta Nagana.

Umělec získal řadu ocenění na soutěžích, jako je Richard Strauss Singing Competition, Anneliese Rothenberger Prize, Gasteig Music Prize, Kissinger Summer Luitpold Prize, 3. cena na 33. Concorso Internazionale Valsesia Musica 2017, na Hariclea Darclée Festival a International Voice Competition – druhá cena a Grand Prix a Prix Special ADAMI na Vincenzo Bellini Concours International de Belcanto v Paříži.


Fotogalerie

+4 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů