Terezie Kovalová

Narodila jsem se v roce 1989 v Ostravě. V 8 letech jsem začala hrát na violoncello a zpívat. Studovala jsem na Janáčkově konzervatoři v Ostravě (2004-2009) u doktora Jiřího Hanouska. Hru na violoncello jsem studovala také na Pražské konzervatoři (2009-2011) u prof. Miroslava Petráše. Na pražském HAMU jsem získala bakalářský a magisterský titul v oboru hudební management u prof. Jiřího Štilce.

Hrála jsem v orchestru Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia Ostrava a se symfonickým orchestem Pražské konzervatoře jsme pod taktovkou Jiřího Bělohlávka zahajovali Pražské jaro. Spolupracuji se spoustou hudebníků a projekty české i zahraniční hudební scény. Dlouhodobě hraji se svou kamarádkou Vladivojnou La Chia, s Borisem Carloffem nebo s Davidem Stypkou. S projektem Vivaldianno Michala Dvořáka jezdíme hrát po celém světě. Jsem součást smečky kapely Zvíře jménem Podzim. S Adamem Vopičkou tvořím skupinu Calm Season.

Od roku 2011 učím na ZUŠ Charlotty Masarykové..

K médiím jsem přičichla v Ostravě, když jsem moderovala páteční show na rádiu Helax (2006-2008), psala jsem také do freeridového časopisu Go! a dělala jsem elévku v Českém rozhlasu. Příležitostně se věnuji také modelingu.

Mám ráda svého psa Starka, fantasy a sci-fi literaturu, komiksy a módu Karla Lagerfelda. Miluju svého manžela Milana a od svatby používám jeho příjmení společně se svým.

Převzato: www.tereziekovalova.com

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů