The Goeyvaerts String Trio

Goeyvaerts String Trio bylo založeno s jediným cílem předvádět repertoár dvacátého a jednadvacátého století. Trio je pojmenováno po belgickém skladateli Karlu Goeyvaertsovi, který sehrál důležitou roli ve vývoji evropské nové hudby. Soubor nejen provádí stávající díla, ale aktivně zadává nové skladby pro smyčcové trio. Trio tvoří Fedra Coppens (housle), Kris Matthynssens (viola) a Pieter Stas (violoncello)

Poté, co trio vydalo CD nahrávku smyčcových trií Arnolda Schoenberga, Antona Weberna a Alfreda Schnittkeho u renomovaného mezinárodního vydavatelství Challenge Records, získala nahrávka nejvyšší možné hodnocení v mnoha hudebních časopisech a také Gold Label od Klassiek Centraal, a. nominace na nejlepší CD produkci pro belgickou vysílací síť Klara a doporučení v Gramofonu. V roce 2012 vydalo Goeyvaerts String Trio nové CD s názvem Smyčcová tria z východu se skladbami Sofie Gubaiduliny, Alexandra Knaifela, Olega Paiberdina a Giya Kancheli. Z této nahrávky holandská hudební publikace

Luister napsal: „Výkon těchto tří hudebníků zde hraničí s nemožným, pokud jde o koncentraci a přesnost.“

V roce 2014 následovalo album tria Stabat Mater, na kterém jsou Stabat Mater Arvo Pärta v pouhé intonaci a Simeron od Ivana Moodyho. S podporou více než 500 mezinárodních investorů vybralo Goeyvaerts Trio 15 000 liber. O tomto triu Flanders Arts Institute napsal: „Už víme, že jsou to vynikající umělci, ale skutečnost, že se jim to podařilo, je důkazem, že jsou také nadšenými podnikateli.“ Toto CD bylo zasypáno tou nejvyšší kritickou chválou. , ohlašovaný jako Editor’s Choice in Gramophone a zařazený do seznamu deseti nejlepších nahrávek Arvo Pärta všech dob, Luister 10. Nahrávka byla naposledy oceněna Edisonem a trio Klárou ocenila jako soubor roku. Belgické město Sint-Niklaas také ocenilo trio svou cenou za kulturu za rok 2014.

„Whispers of Titans“ vyšlo v únoru 2016 se smyčcovými triy Niklolaj Korndorf a Henryk Górecki. Jejich nejnovější CD s Klang od Wolfganga von Schweinitz bylo nahráno pro Louth Contemporary Music Society.

Druhé smyčcové trio Charlese Wuorinena (2018) je věnováno smyčcovému triu Goeyvaerts, světová tvorba se odehrála v Guggenheimu v NY. Během Stations of the Sun 2019 v Dundalku (Irsko) vydali dvě světové premiéry Lindy Catlin Smith a Pascale Criton. V říjnu 2019 bude mít v AMUZ premiéru nové dílo Robina Verheyena.

Goeyvaerts String Trio je soubor sídlící v KMSKA.

Goeyvaertrs Trio / Challenge Classics / listopad 2011


Fotogalerie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů