Tomáš Šelc

Tomáš Šelc je absolventem VŠMU v Bratislavě ve třídě Petera Mikuláše a operního zpěvu a sborového dirigování na Konzervatoři v Bratislavě a absolventom operního zpěvu (Mgr. art. Alžbeta Michálková) a sbormistrovství (Mgr. art. Dušan Bill) na bratislavské konzervatoři. Věnuje se duchovní hudbě, písňové tvorbě, opeře i operetnímu žánru. Od roku 2006 se pravidelně účastnil domácích i zahraničních mezinárodních pěveckých soutěží (Vráble, Trnava, Karlovy Vary, Kroměříž, Olomouc, Eger, Praha, Mnichov, Berlín), na nichž získal osm prvních, jedno druhé, jedno třetí místo a několik mimořádných ocenění poroty.
Představil se na prestižních koncertních pódiích a mezinárodních festivalech (Pražské jaro, Johannesburský mezinárodní Mozartův festival, Velikonoční festival Ludwiga van Beethovena, Wratislavia Cantans, Festival de Santander, Schleswig-Holstein Musik Festival, Bratislavské hudební slavnosti, Středoevropský festival koncertního umění v Žilině, Musica Nobilis, Velikonoční festival duchovní hudby a další). Absolvoval mistrovské kurzy zaměřené na interpretaci barokní hudby pod vedením Petera Schreiera v Lubeku.
Spoluúčinkoval na světových premiérách děl Jorgeho Bossa a Vladimíra Godára. Realizoval nahrávky pro vydavatelství Hänssler Classic (Fauré: Requiem), Pavian Records (Godár: Querela pacis), Accent (Zelenka: Italian Arias), Phaedra (Ján Levoslav Bella) a v roce 2013 vydal v Pavian Records své první profilové CD – Biographie. V roce 2013 vydal v Music Forum své druhé profilové CD Ave Maria et alia opera musicasacra (nominované na album roku 2013 v soutěži Radio Head Awards).
Spolupracuje s prestižními sborovými a ansámblovými seskupeními: Collegium Vocale Gent, Clemencic Consort, Taverner Consort, Savaria Baroque Orchestra či Collegium 1704.
Od roku 2013 ztvárnil v Národním divadle Brno a ve Slovenském národním divadle v Bratislavě barytonové role v operách Don Giovanni, Maria di Rohan, La clemenza di Tito, Král Teodor v Benátkách, Carmen, Salome a Gianni Schicchi.


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů