Tomislav Lavoie

Tomislav Lavoie studoval konzervatoř v Montrealu a hned potom hrál jako houslista v několika renomovaných orchestrech, jako například v smyfonickém orchestru v Quebecu.

Náhodou se dostal k tomu, že nahradil zpěváka v roli Masetta  (Don Giovanni) na základě čehož se tozhodl svudovat zpěv u Marka Pedrottiho v Montrealu. Hned v prvním roce studia dostal hlavní roli ve Figarově svatbě. V témže roce byl jmenován jako „Young Lyrical Ambassador“,  které mu umožnilo stodvat i v České republice.

Poté se objevil jako Basilio (Il Barbiere di Siviglia) během turné „Jeunesses musicales du Canada“ a v následující sezóně byl znovu pozván do Les Contes d’Hoffmann v roli čtyř darebáků. Zpíval také roli Leporella (Don Giovanni) pro letní letní akademii a festival v Torontu pod vedením Agnès Grossmann.

V prosinci 2010 se stal soutáčetí Gala večera v Qubec Opera House, kde byl velmi vřele přijat publikem

Mezi jeho nejdůležitější budoucí angažmá patří: La Traviata v pařížské národní opeře, La Flûte enchantée (Sarastro) ve Versailles a Avignonu, Les Huguenots v Grand Théâtre v Ženevě, Guillaume Tell (Melcthal) v Lyonu, Láska ke třem pomerančům v Nancy, Drak La Légende du Roi od Arthura Lavandiera v Bordeaux, Carmen v Opéra Comique a v Pekingu…

Tomislav Lavoie je podporován Fondation Cédric Ferguson a Jeunesses Musicales du Canada.

 

Partneři festivalu