Trio Noble-Slavík-Clarvis


Fotogalerie

+4 fotografie

Trio Noble-Slavík-Clarvis představuje českého kontrabasistu Jiřího Slavíka ve spolupráci se dvěma o generaci staršími anglickými muzikanty, kterými jsou vyjímečný jazzový pianista Liam Noble a dvorní perkusista z Abbey Road Studios Paul Clarvis. Společné nahrávky tohoto uznávaného tandemu měly na Slavíka zásadní vliv už od dob, kdy je jako student londýnské Royal Academy of Music poznal.

První společné album tohoto tria s názvem Nostalgia, které vyšlo na jaře 2022 u vydavatelství Bivak Records, je tedy jakýmsi částečným návratem do minulosti – i proto kromě autorské hudby obsahuje i aranžmá skladeb G. Gershwina a Ch. Minguse nebo nečekané cover verze světoznámých písní It’s a Long Way To Tipperary či Škoda lásky.

Trio společně hraje čistě akustickou muziku, která hluboce vychází z jazzové tradice a způsobů hraní z minulosti. Ty se však tvůrčím

 

Multi-instrumentalista a skladatel Jiří Slavík studoval jazzovou kompozici a klasický kontrabas na Royal Academy of Music v Londýně a na Conservatorio di Santa Cecilia v Římě. Po studiích strávil sedm let v Paříži jako muzikant na volné noze. Od října 2014 žije zpět v ČR a působí zde jako pedagog jazzových kateder pražské HAMU a brněnské JAMU.  Během svojí dosavadní kariéry hrál vlastní hudbu na pěti kontinentech a vydal sedm autorských desek. Jeho skladby byly hrány v TV Arte, ČT, na vlnách radií jako France Culture, BBC Radio 3 nebo Český Rozhlas a vydány společnostmi Supraphon, Deutsche Grammophon, Animal Music či Bivak Records. Je držitelem ceny Anděl 2016 za album Mateřština. Pro své sólové kontrabasové koncerty používá výjimečný pěti-strunný nástroj, který mu odkázal legendární americký kontrabasista Barre Phillips.

Liam Noble, jeden z nejvyhledávanějších hudebníků na evropské jazzové scéně, hrál s nespočtem hudebníků doma i v zahraničí.  Jeho poslední sólové CD „A Room Somewhere“ odráží jak široký záběr zájmů, tak i smysl pro nuance a detaily – od Elgara po elektrického Milese.  Vedle dalších vlastních nahrávek jako „Close Your Eyes“, „In The Meantime“, „Romance Among The Fishes“, „Brubeck“, Liam spolupracuje také s kapelou Marka Lockhearta „Malija“, Chrisem Batchelorem v kapele „Pigfoot“, improvizačním triem Ingrid Laubrock v seskupení „Sleepthief“.  Mezi další spolupracovníky patří Lionel Loueke, Eric Harland, Drew Gress, Larry Grenadier nebo duo s Davem Liebmanem.

Nebylo by úplně od věci říct, že bubeník a perkusionista Paul Clarvis hrál s každým, koho znáte, a takřka na všem, co máte rádi. Clarvis byl oblíbeným londýnským perkusionistou legendárního Leonarda Bernsteina a vystoupil po boku Ricka Smitha z kapely Underworld na bicí nástroje při slavnostním zahájení olympijských her v Londýně v roce 2012. Dále spolupracoval také s tak významnými hudebníky jako jsou Mick Jagger, Stevie Wonder, Sir Paul McCartney, Elton John a mnoho dalších. Podobně působivý je i jeho filmový rejstřík, který zahrnuje nezapomenutelné filmy jako Star Wars, Harry Potter, The Chronicles of Narnia, Twilight, Skyfall, Spectre, Tron, Grande Budapest Hotel, Shrek a Hobit. Kromě jeho trvalé práce studiového hráče je Clarvis také čestným členem Královské hudební akademie.

 

 

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů