Václava Krejčí Housková

Mezzosopranistka Václava Krejčí Housková absolvovala Konzervatoř v Českých Budějovicích, pod vedením Dagmar Volfové a Akademii múzických umění v Praze ve třídě Jiřiny Přívratské. Absolvovala mistrovské pěvecké kurzy pod vedením Margaret Honig.
První angažmá přijala v roce 2010 v Moravském divadle Olomouc, kde ztvárnila řadu rolí, např. Dorabellu (Cosi fan tutte), Olgu (Evženu Oněginovi), Káču (Čert a Káča), Rosinu (Lazebník sevillský), Quickly (Falstaff). Od roku 2015 je sólistkou Národního divadla Brno, kde vystupuje v rolích Dorabelly (Cosi fan tutte ), Carmen, Ježibaby (Rusalka), Káči (Čert a Káča), Isoliera (Le comte Ory), Pavliny a Daphnise (Piková dáma), Siebela (Fausta a Markéta), Radmily (Libuše), Fenneny (Nabucco) a Lišáka (Příhody Lišky Bystroušky).
V roce 2014 byla za svůj výkon v roli Smetona v opeře Gaetana Donizettiho Anna Bolena, jíž nastudovalo Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, zařazena do širší nominace na Cenu Thálie.
V pražském Národním divadle debutovala v roce 2014 v titulní roli Bizetovy Carmen. Na naší první scéně dále ztvárnila Cherubina (Figarova svatba), Třetí dámu (Kouzelná flétna), Třetí žínku (Rusalka), Lapáka (Liška Bystrouška), Smrt (Slavík), Lauru (Jolanta). Je hostem v libereckém Divadle F. X. Šaldy (Tigrana – Edgar, Nicklausse – Hoffmannovy povídky, Orfeo – Orfeo a Eurydice). Nicklausse a Múzu z Hoffamnnových povídek nastudovala také v divadle J. K. Tyla v Plzni.
V létě 2018 nazpívala CD pro londýnské vydavatelství Hyperion. Spolu s tenoristou Nicky Spancem a klavíristou Juliem Drakem natočili Zápisník zmizelého a Moravskou lidovou poezii v písni skladatele Leoše Janáčka. Dále vystoupila s Bamberskými symfoniky včele s dirigentem Jakubem Hrůšou na prestižním mezinárodním festivalu v Edinburghu. Na programu bylo Requiem Antonína Dvořáka.
Je hostem prestižních českých i mezinárodních festivalů – Wexford Festival Opera, Festival L´Été Bergerac, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Prague Proms aj.

Více inforamcí najdete na: krejcihouskova.cz


Fotogalerie

+3 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1219 Koncertů