Marek Kozák je v semifinále mezinárodní klavírní soutěže Gezy Andy v Curychu

Marek Kozák, dobře známý domácímu publiku, se probojoval do semifinále velké mezinárodní klavírní soutěže Gezy Andy, jejíž celý průběh lze v tomto roce sledovat živě online či ze záznamu na Youtube.
Do 15. ročníku tohoto prestižního klavírního klání se přihlásilo 88 zájemců, z nichž porota na základě video nahrávek vybrala 44 pianistů k dalším, již prezenčním kolům. Devítičlenné porotě předsedá německý pianista Gerhard Oppitz, dalšími hodnotiteli jsou např. Vladimir Feltsman, John Fiore nebo Zlata Chochieva.
V prvním kole, v němž porota oznámila soutěžícím jejich program z repertoárového listu vždy hodinu před vystoupením, zahrál Marek Scarlattiho Sonátu d moll K1, Beethovenovu Sonatu D dur op.10 č. 3 a Chopinovu Etudu F dur op. 10 č. 8. Pro druhé, recitálové kolo nastudoval Lisztovu Sonátu h moll S. 178, Ravelovy Valses nobles et sentimentales M. 61 a Rachmaninovu transkripci Bachovy Suity z Partity E dur pro housle BWV 1006. Nadcházející semifinále se koná formou sólového vystoupení s orchestrem. Šest vybraných soutěžících zahraje zvolený Mozartův koncert. Marek, třetí v pořadí semifinálového večera, jež začíná ve středu 2.6. v 19:30, zahraje Mozartův koncert č. 20 d moll, K. 466. Semifinalisty doprovodí Musikkollegium Winthertur pod vedením Stefana Bluniera.
Finále vyhrazené třem nejlepším účastníkům se uskuteční v sobotu 5. června od 19h za doprovodu skvělého Tonhalle Orchestra Zurich pod taktovkou Gergely Madarase. Porota rozhodne o výběru repertoáru těsně před finálovým dnem.

Celý průběh této náročné soutěže věnované památce slavného maďarsko-švýcarského pianisty, lze sledovat na webu soutěže https://www.geza-anda.ch/ nebo na FB profilu: https://www.facebook.com/concoursgezaanda

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů