Mezinárodní přehlídka pokračuje: Francie – Ukrajina – Belgie

Vážení festivaloví přátelé,

od „cílové rovinky“ nás dělí ještě úžasných 13 koncertů, které jsme pro vás připravili v rozličných kostelích celého kraje – ať už to jsou Albrechtice, Jablunkov, Sudice, Ludgeřovice, Kopřivnice, Karviná, Opava, Dolní Benešov, Hlučín či samozřejmě Ostrava!!!

Ensemble Castelkorn

Čekají nás unikátní projekty, kdy bude již zítra představen u nás neznámý tradiční litevský dechový nástroj birbynė, se kterým můžete „procestovat svět“ v rámci jejich programu Globe Suite, dále pařížský soubor historických nástrojů Ensemble Castelkorn s hvězdnou sopranistkou Claire Lefilliâtre, kteří společně provedou barokní skvosty ze slavné biskupské kroměřížské sbírky 17. století (na to se my ve festivalovém týmu obzvláště těšíme!). Čekáme také návštěvu ukrajinského mužského oktetu Orpheus, který publikum SHF oslnil již v roce 2018 – dokonce tak, že zaznělo opravdu několik přídavků! Nyní tento sbor a capella vystoupí v architektonicky velkolepých kostelích v Sudicích a Ludgeřovicích, což opět bezezbytku naplňuje naše motto dané podstatným provázáním místa  a produkce: koncert v kostele je zážitek!

V příštím týdnu nás čeká nádherný projekt nejuznávanější české hráčky na flauto traverso Jany Semerádové, která přiváží skladby ze svého nového CD Chaconne pro princeznu nominovaného na cenu Anděl 2020. Představí půvab rozmanitých rokokových melodií i rafinovanou virtuozitu mistrů barokní hudby, jež spojují vazby na dvůr princezny Anny Oranžské (1709–1759). Vzápětí bude následovat příjezd hosta velkého formátu, kontraaltisty Filippa Mineccii z Florencie, který se svým italským souborem starých nástrojů provede virtuózní árie doby barokních kastrátů „při kterých dámy v hledišti omdlévaly…“. Těšte se!

Aktuálně: Velice se snažíme také na „již vyprodané“ koncerty zajistit ještě další místa, ale dovolujeme si upozornit, že kapacita Šikmého kostela (Mozart / Gran partita; beseda s Karin Lednickou) či evangelického kostela (Balada pro banditu) je opravdu omezena a při volbě nákupu vstupenek až na místě vám nemůžeme zaručit, že se na koncert dostanete. Bohužel jsme také byli nuceni ze zdravotních důvodů zrušit plánovanou besedu se skladatelem Balady Milošem Štědroněm. Děkujeme za pochopení.

Děkujeme za velkou podporu a nadšení, které interpretům a zároveň i nám přinášíte srdečnými ovacemi, kterých jsme se společně dočkali po koncertech La Grande Chapelle, Collegia 1704 či včerejšího uvedení oratoria Svatá Ludmila. Velice si toho vážíme a doufáme, že si užijete i nadcházející produkce!

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů