Mozart a jeho basetové rohy na zámku Kunín s prvotřídním Polish Basset Horn Ensemble

Hudbou otevíráme skvosty architektury našeho kraje – tak zní motto Hudebních výletů SHF, které po Velikonocích rozezní Velký sál kunínského zámku. Ve středu 12. dubna 2023 (18 hod.) tam provedou prvotřídní polští interpreti nestárnoucí Mozartovy operní árie v úpravách pro klarinety a basetové rohy.

Polish Basset Horn Ensemble vznikl díky zapojení pěti mozartovských hudebních nadšenců hrajících na klarinety a basetové rohy. Členové souboru jsou profesory na hudebních akademiích v Gdaňsku, Katovicích a Krakově. Pro své neobvyklé složení lze oprávněně tvrdit, že jde o jeden z mála souborů tohoto druhu v Evropě a jistě jediný v Polsku. Basetový roh (jakýsi altový klarinet) se „zrodil a zemřel“ spolu s Mozartem. Zvuk tří basetových rohů lze charakterizovat jako temnou, jemnou a hřejivou zvukovou vlnu, která, doplněná o harmonické tóny dvou klarinetů, potěší i ten nejjemnější sluch. Atraktivitu kvintetu umocňuje mystická atmosféra obklopující historii basetového rohu, který byl často používán při rituálech zednářské lóže. Tajemná, zednářská hudba Mozarta v podání při svíčkách je esencí spojení krásné melodie a neobvyklého prostředí, které činí z takového večeru nezapomenutelný zážitek pro každého posluchače.

Vstupné: 200 Kč / 150 Kč (student, senior 65+, ZTP) / 50 Kč (ZTP/P). Motivujte své děti k hudbě – na koncerty Hudebních výletů mají vstup zdarma. Vstupenky online, aktuality a detailní informace naleznete zde na webu.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů