Musica Folklorica & košt festivalového vína Mikrosvín v zemědělském muzeu

Folklor a víno, dvojice na páteční večer v rámci Hudebních výletů jako vymalovaná! Již zítra, v pátek 21. října 2022 od 18 hodin se v Ostravě – Muzeu potravin a zemědělských strojů (Dolní oblast Vítkovic) – uskuteční koncert kapely Musica Folklorica společně s ženským sborem Oskoruša. Během koncertu proběhne košt festivalového vína z Vinařství Mikrosvín Mikulov. Děti do 15 let mají vstup na všechny koncerty Hudebních výletů zdarma.

Musica Folklorica vznikla v roce 2001 z původně příležitostného tria Petr Pavlinec, Miroslav Kolacia a Martin Slovák, hrajícího převážné skladby určené pro  cimbál s doprovodem. Sestavu postupně začali doplňovat další houslisté, violisté a hráči na dechové nástroje, vesměs  muzikanti mající zkušenosti z jiných folklorních kapel. Složení muziky i název se v průběhu let obměňoval, až roce 2006 se definitivně ustálilo označení Musica Folklorica. Základní sestava tvořící pilíř celé muziky zůstala neměnná. Hlavním motivem spolupráce muzikantů, kteří aktivně působí především ve svých domovských muzikách, je především snaha podívat se na hudební materiál z poněkud jiného úhlu a vytvářet snímky, u kterých komerční úspěch není až tak důležitý. Muzika se od začátku zaměřila především na  interpretaci instrumentálních aranží určených pro sólové nástroje s doprovodem orchestru. V současné době aktivně spolupracuje s řadou vynikajících zpěváku a sborů. Repertoár muziky tvoří především vlastní úpravy hudebních témat z moravskoslovenského pomezí a okrajově i skladby z oblasti Rumunska a Maďarska a autorská tvorba. Členové kapely se v současné době účastní také crossoverových projektů především ve spojení s folk-metalovou formací. V rámci koncertu s kapelou zazpívají Martin Prachař, Sára Slováková a ženský sbor Oskoruša.

KOŠT VÍNA
Mikrosvín Mikulov – vinařství mající historii, pevné hodnoty, svůj příběh, svoji nezaměnitelnou cestu. Je to Pálava i Dunajovické kopce, jsme Železná, Goldhamer, Ořechová hora nebo Purmice. Mikrosvín je odkazem jejich předků a několikátou generací srdcařů a úspěšných moravských vinařů. A co není? Nejsou pyšní, protože to se ve vinařině nevyplácí. Jsou jen hrdí. Hrdí a pokorní. Hrdí na náš původ, na jedinečné terroir, na surovinu, se kterou mají rok co rok možnost pracovat, na vína ukrytá za jejich etiketou, která je neustále baví a překvapují a konec konců i na tým a osobnosti, které tu byly a jsou. Jsou Mikrosvín. Bez kompromisů.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1285 Koncertů