Nedělní jazzový podvečer Hudebních výletů pro DĚTI A RODIČE

Vážení festivaloví přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na další koncert jarních Hudebních výletů! Dětskou radost ze společného muzicírování se snaží uchopit prvotřídní čeští jazzmani Jiří Slavík, Jiří Levíček a Jakub Tengler – The Survivors – na svém albu Děti a rodiče. Novou desku představí již tuto neděli 29. května od 16 hodin v Jablunkově–Kinosále JACKi.

 

The Survivors vytvářejí vlastní hudební mix vycházející jak z groovujících rytmů, tak z osobitě přetvořených dětských melodii a nápěvů. Jejich debutová deska Děti a rodiče je výrazně poznamenaná jak čerstvým rodičovstvím dvou členů kapely, tak dobou covidovou, kdy nebylo možné trávit čas jinak, než v kruhu rodinném. Vznikla během tří dnů na podzim roku 2020 v legendárním studiu Sono Records. Obsah desky je ovlivněn estetikou pánů Pastrňáka, Mládka, či Wericha tak, aby si ji v autě nebo doma mohli pustit děti i rodiče.

 

 

Kapelu The Survivors tvoří Jiří Slavík (klavír, klávesy, saxofon, kytara, zpěv), Jiří Levíček (klávesy, klarinet, vokály) a Jakub Tengler (bicí, vokály). „Přeživší“ vznikli v Praze v roce 2017, a to původně pod jménem Open Office. Poté, co na ně během prvního zahraničního open air koncertu v Saudské Arábii spadla světelná rampa, se jméno kapely změnilo do nynější podoby. Autorská hudba tohoto seskupení je inspirována celou řadou hudebních žánrů, od brazilské a africké tradiční hudby po jazz či písňovou tvorbu. Kapela se snaží přímočaře komunikovat dětskou radost ze společného muzicírování s nadějí, že ji nakonec všichni přeživší posluchači budou brát vážně. Jejich první album s názvem „Děti a rodiče“ vyšlo u vydavatelství Bivak records v srpnu 2021.

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů