Ostrava: 12 festivalových koncertů

Do centra Ostravy i všeobecné pozornosti se snažím zasadit takové projekty, které jsou něčím opravdu unikátní. Tento rok bude takovým mým the best of minulých festivalových ročníků,“ říká ředitel SHF Igor Františák.
OSTRAVSKÉ CETRUM: Zahajovací koncert se uskuteční 5. září v katedrále Božského Spasitele, kdy na programu bude Brahmsovo Německé requiem s nejlepším českým sborem – Českým filharmonickým sborem Brno. Jubilejní ročník festivalu v centru nabídne Collegium 1704 s Václavem Luksem (6. září, Ohňostroj vokální virtuozity), PKF – Prague Philharmonia s temperamentní francouzskou mezzosopranistkou Isabelle Druet (15. září, Berlioz / Ravel), ale naprosto mimořádný projekt – balet v kostele se Zemlinského kvartetem (16. září). Prvotřídní crossover pak uskuteční s Danem Bártou a filharmonií (20. září), následovat bude koncert studentského Ostrava Youth Orchestra s dětským sborem Permoník a sólisty (22. září) a nabídne i festivalovou událost v podobě koncertu Dmitrije Sitkoveckého s Janem Bartošem (24. září). Svatováclavský večer bude patřit závěrečnému koncertu, na kterém zazní také Janáčkova Glagolská mše s Janáčkovou filharmonií Ostrava i nejuznávanější českou sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou.
Festivalové koncerty se budou konat ale i v PUSTKOVCI, kam zavítá hvězdný Radek Baborák (12. září), nebo soubor starých nástrojů Terra Nova Collective z Belgie (14. září). SLEZSKOU OSTRAVU rozezní charismatický houslový virtuos Jiří Vodička (19. září) a STAROU BĚLOU pak legenda barokního violoncella Christophe Coin (23. září). Je jistě na co se těšit!

SHF je finančně podporován Statutárním městem Ostrava. Děkujeme!

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1285 Koncertů