PŘEDPRODEJ BYL ZAHÁJEN

Balet v kostele, barokní operu s loutkami, světově uznávané interprety i koncerty v atraktivních chrámech nabídne ve dnech 5. – 28. září 2023 již 20. ročník Svatováclavského hudebního festivalu (SHF). Vystoupí Dmitrij Sitkoveckij s Janem Bartošem, Christophe Coin, Jiří Vodička i Jan Špaček, Radek Baborák, Accademia Ottoboni, Pavel Haas Quartet, Terra Nova Collective, Collegium 1704, ale i Dan Bárta s filharmonií.

Jubilejní ročník nese podtitul „best of SHF“ a bude přehlídkou jedinečných projektů i osobností duchovní, komorní a staré hudby napříč festivalovou historií. „Poprvé otvíráme nabídku všech 23 koncertů již nyní v březnu. Snažil jsem se retrospektivně ohlédnout a uvědomit si nejen ty nejpopulárnější, ale pro mne osobně opravdu zajímavé festivalové momenty. Snad se mi to podařilo a přivezeme opravdové skvosty, které v posluchačích zanechají silné zážitky. A vzhledem k tomu, že si velice vážím našich rezidenčních souborů, nebudou chybět Collegium 1704, Collegium Marianum i Český filharmonický sbor Brno vedený Petrem Fialou. Právě tato jedinečná osobnost hudební kultury oslaví 80. narozeniny – jako poděkování i ocenění jeho práce, díky níž se sbor stal opravdu světově uznávaným, mu bude věnován závěrečný koncert festivalu, na kterém zazní jeho Stabat mater a Janáčkova Glagolská mše,“ uvádí ředitel a dramaturg SHF prof. Igor Františák k pestré festivalové dramaturgii, která je plně dostupná zde na webových stránkách festivalu.

Vstupenky

Předprodej vstupenek na SHF je zahájen ke dni 8. března 2023, kdy je využíváno nového prodejního systému Enigoo. Elektronická eVstupenka je nejjednodušším způsobem k výběru toho nejlepšího místa a rychlého nákupu přímo přes web SHF. Letošní ročník nabízí opět mnoho benefitů vstupem do mecenášského Klubu přátel SHF či vytvoření Vlastního abonmá (4+1 koncerty zdarma).

Poskytována je sleva 20% pro studenty, seniory 65+ a ZTP, sleva 50% platí pro děti do 15 let a ZTP/P. Speciální nabídka SHF pro mladé je vytvořena ve snaze je motivovat k tomu nejlepšímu vztahu k hudbě: Student Last Minute – vstupenka za 50,-Kč těsně před začátkem koncertu – je určena pro studenty spolupracující Ostravské univerzity, Slezské univerzity v Opavě a Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Pro děti platí jednotná cena vstupenky 50,-Kč na všechny mimoostravské koncerty.

Svatováclavský hudební festival (SHF) je největším mezinárodním festivalem duchovní a tzv. staré hudby v České republice, který byl opakovaně hodnocen odbornou komisí Ministerstva kultury ČR jako jeden z nejlepších projektů profesionálního umění v sekci klasická hudba.

Děkujeme, i díky Vám jsme tu již 20 let!

Tým SHF

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů