V srdci Ostravy se bude konat 6 nejzajímavějších projektů

Tradičně velkolepou hudební přehlídku nabídne ve dnech 3. – 28. září 2021 již 18. ročník Svatováclavského hudebního festivalu. Náš největší mezinárodní festival duchovní a tzv. staré hudby opět rozezní kostely celého Moravskoslezského kraje díky obdivuhodným 31 koncertům, z nichž 6 nejzajímavějších se bude konat v centru Ostravy!

Zářijový hudební maraton bude tradičně zahájen v Katedrále Božského Spasitele, a to 3. září (19:00) monumentální slavnostní mší Petite Messe Solennelle italského operního génia Gioacchina Rossiniho provedenou fenomenálním Národním orchestrem Polského rozhlasu – NOSPR pod taktovkou jeho šéfdirigenta Lawrence Fostera (USA) společně s Českým filharmonickým sborem Brno a sólisty Simonou Šaturovou, Markétou Cukrovou, Johannesem Straußem a Peterem Mikulášem.

 

Hana Blažíková a Capella Mariana, Stará Bělá, 25.9.2020

Následovat bude barokní projekt souboru Collegium Marianum s hvězdnou sopranistkou Hanou Blažíkovou 7. září (18:00) v kostele sv. Václava a den poté 8. září (19:00) speciální jazzový koncert Bigbandová elektronika 16 členného Cotatcha Orchestra v Evangelickém Kristově kostele. Právě tento bigband byl nominován na cenu Anděl 2020 a získal ocenění Česká jazzová sklizeň za nejlepší album roku, což slibuje opravdový zážitek.

Do kostela sv. Václava zavítá 11. září (19:00) také jeden z evropsky nejuznávanějších sborů – estonské Collegium Musicale – s meditativní hudbou Arva Pärta. V úterý 14. září (19:00) rozezní Evangelický Kristův kostel hudbou barokních mistrů Bacha a Zelenky náš nejvýznamnější barokní orchestr Collegium 1704 s Václavem Luksem, v dalším týdnu 22. září (19:00) pak Jihočeská filharmonie se sólisty přiveze do stejného chrámu koncertní verzi slavného brněnského muzikálu Balada pro Banditu, jíž bude předcházet debata v Knihcentru (17:00) s jejím původním autorem prof. Milošem Štědroněm.

Velkolepý Závěrečný koncert v Katedrále Božského Spasitele 28. září (19:00) nás letos zavede do Paříže – ať už díky trojlístku slavných skladatelů Poulenc – Berlioz – Saint-Saëns či mistrovství francouzského dirigenta Philippa Bernolda, ale především pařížské sólistické špičce: Isabelle Druet, Sébastien Droy a Tomislav Lavoie! Na koncertu zazáří také nejlepší česká sopranistka Kateřina Kněžíková, to vše v doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Koncert v kostele je zážitek, a proto se nechte zlákat pestrou nabídkou unikátních koncertů celého letošního festivalu, kterou naleznete na www.shf.cz! Ochutnávku si můžete dopřát již nyní – díky YouTube kanálu nabitému záznamy z koncertů.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů