Žijeme festivalem! Špičkové koncerty, film i balet v kostele

Svatováclavský hudební festival je opravdovým svátkem duchovní i tzv. staré hudby. Zahájil svůj jubilejní 15. ročník 4. září v Katedrále Božského spasitele hudební poctou Leoši Janáčkovi. Provedení Glagolské mše pod taktovkou světoznámého dirigenta Jakuba Hrůši se dočkalo obdivuhodného úspěchu. Již zítra se představí na velkolepém koncertu největší festivalová hvězda Magdalena Kožená v doprovodu rezidenčního souboru SHF Collegia 1704 s dirigentem Václavem Luksem.

Za první dva festivalové dny stihl SHF rekordně realizovat čtyři koncerty, které navštívilo 700 návštěvníků (Ostrava, Velká Polom, Dětmarovice). Včerejší vystoupení moravskoslezských rodáků evropských uměleckých parametrů Martiny Jankové a Iva Kahánka Poezie v písních (Chopin, Janáček) uchvátilo publikum plně zaplněného Evangelického Kristova kostela. Návštěvníci mají dnes jedinečnou možnost se setkat osobně s touto půvabnou sopranistkou v ostravském KNIHCENTRU!

SHF připravuje i naprosto výjimečné projekty zasazené do sakrálních prostor – promítání němého filmu v doprovodu živé hudby (Velkofilm Svatý Václav s Janáčkovou filharmonií Ostrava), a to dnes v Ostravě i zítra v Opavě; a dále i uvedení Pražského komorního baletu se Zemlinského kvartetem a sólistou Igorem Františákem v kostele sv. Václava v Ostravě (24. září). Na festival nyní míří i Kühnův dětský sbor s harfistkou Kateřinou Englichovou, kteří vytvořili speciální festivalový program Dětské hlasy & harfa (7. a 8. září v Novém Jičíně a Ludgeřovicích), nebo charismatická varhanice Katta (recitál 11. září v Sudicích).

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů