Gabriela Eibenová

Sopranistka Gabriela Eibenová se po absolutoriu na Pražské konzervatoři, soukromém studiu v Londýně a účasti na bezpočtu mezinárodních interpretačních seminářů zaměřila především na koncertní činnost a interpretaci staré hudby.

Je vítězkou hudební soutěže Anglo-Czechoslovak Trust v Londýně, finalistkou pěveckých soutěží v Karlových Varech, Trnavě a v Great Grimsby (Anglie). Účinkovala po boku renomovaných umělců jako např. Eduardo López Banzo, Ian Partridge, Simon Standage, Evelyn Tubb, Magdalena Kožená, Peter Kooij, Carlos Mena aj. Vytvořila několik titulních rolí v barokních operách u nás i v zahraničí: J. Blow – Venus and Adonis, J. M. Leclair – Scylla et Glaucus, C. Monteverdi – Il Combattimento di Tancredi e Clorinda, H. Purcell – Dido a Aeneas (inscenace, která se stala v Čechách představením roku a získala Cenu Alfréda Radoka. Režisérka Alice Nellis o ní natočila dokument pro Českou televizi.

Se svým manželem, varhaníkem a dirigentem Adamem Viktorou založila vokálně-instrumentální soubor Ensemble Inégal, jejich hlavním tématem je propagace hudebního odkazu českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky. S tímto tělesem intenzivně koncertuje na významných mezinárodních hudebních festivalech (Pražské jaro, Oude Muziek Utrecht, Tage Alter Musik Herne, Tage Alter Musik Regensburg, Musica Antiqua Brugge, Bach Festival Riga, Festival Internacional Santander, Lufthansa Music Festival London aj.). Zpívala téměř v celé Evropě, v Izraeli i Japonsku. Hostovala např. s Českou filharmonií, Südwestfunk Freiburg, Orquesta Barroca de Sevilla, ve Státní opeře Praha nebo Divadle J. K. Tyla v Plzni.

Na svém kontě má více než 30 CD nahrávek.


Fotogalerie

+2 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů