Jan Zemen vystudoval hru na violoncello na konzervatoři v Pardubicích u Josefa Krečmera a pražskou Akademii múzických umění u prof. Miroslava Petráše. Celé studium potom završil studiem na Hochshule fur musik ve švýcarském Luzernu u Marka Jerie. 

Jan se již od studií prezentuje jako sólista. Vystoupil např. s Filharmonie Hradec Králové, Komorní filharmonie Pardubice, Severočeská filharmonie Teplice, Karlovarský symfonický orchestr, Západočeský symfonický orchestr Mariánské lázně. 

Vedle sólistické dráhy se věnuje komorní hudbě a to zejména v Kalliope trio Prague a Barocco sempre giovanne, kde je zakládajícím členem a pravidelným sólistou. 

Hlavním těžištěm jeho činnosti je ovšem činnost pedagogická a hudebně osvětová. Od roku 2013 je pedagogem na Konzervatoři Pardubice a vyučuje také na ZUŠ Habrmanova v Hradci Králové. Pravidelnou činností je organizace hudebních interpretačních kurzů v Opočně v Orlických horách. www.likopocno.cz 

Zajímavou kapitolou je činnost propagátorská a do té se bezesporu vejde netradiční soubor čtyř violoncellistů Prague Cello Quartet. 

Jan hraje na nástroj Karel Joseph Dvořák 1946.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1275 Koncertů