Marie Smolka

Mladá sopranistka Marie Smolka se narodila v Ostravě. Po studiích hudby zahájila svou pěveckou kariéru na volné noze, hostovala například ve Staatsoper Berlin, Oper Frankfurt, Festspiele Baden Baden, Staatsoper Hannover, Grand Theatre de Sarrebourg, Teatro Massimo Palermo a Saarländisches Staatstheater.
Marie sklidila úspěchy zejména s rolemi Zuzany (Figarova svatba), Sophie (Růžový kavalír), Mařenky (Jeníček a Mařenka), Neddy (Komedianti), Musette (La Boheme), Adély (Netopýr) a Leily (Lovci perel).
Pravidelně zpívá s dirigenty, jako je Marc Albrecht, Cornelius Meister, Antonello Manacorda, Konrad Junghänel, Joanna Mallwitz a Yoel Gamzou. Mezi režiséry a režisérkami, s nimiž spolupracuje, patří Marina Abramovic, Robert Carsen, Tobias Kratzer, Eva Maria Höckmeyer, Tatjana Gürbaca, Lydia Steier a Armin Petras.
V sezóně 2022/23 Marie debutovala jako Traviata v představení Mariny Abramovic (7 Deaths of Maria Callas) v Koninklijkjes Theater v Amsterdamu.
Marie Smolka je v angažmá v Theater Bremen, kde se zhostila rolí Paminy (Kouzelná flétna), Poppey (Korunovace Poppey) či Anděla (opera Petera Eötvöse Andělé v Americe).
V důsledku pandemie Covid-19 nemohla představit hlavní roli v opeře Karla Hartmanna Simplicius Simplicissimus na Festspiele Baden Baden s Berlínskými filharmoniky; představení se odkládá na rok 2025 a bude se konat v rakouském Innsbrucku.

V říjnu byla Marie Smolka za roli Neddy v Komediantech vyhlášena časopisem Opernwelt Mladou umělkyní roku 2022.

V příští sezoně ji čeká nastudování partu Mimi (La Bohéme) a Komtesy (Figarova svatba) v Tiroler Landestheater Innsbruck v Rakousku.

 


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů