Václav Čížek

Václav Čížek studoval zpěv na Církevní konzervatoři v Opavě pod vedením Sylvy Pivovarčíkové, Karla Smolky a Alexandra Vovka. Ve studiích pokračoval nejprve na JAMU v Brně u Zdeňka Šmukaře, kde v rámci komorní opery provedl role Paolina v Cimarosiho Il matrimonio segretto a Lenského v Čajkovského Evženu Oněginovi, a poté na Ostravské univerzitě ve třídě Alexandra Vovka, kde ztvárnil role Rinuccia v Pucciniho Gianni Schicchi a Dona Ottavia v Mozartově Donu Giovannim.
Jako sólista a člen vokálních ansámblů pravidelně spolupracuje s orchestry Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal, Czech Ensemble Baroque nebo Hof Musici a s dirigenty, jako jsou Václav Luks, Hans-Christoph Rademan, Vojtěch Spurný, Roman Válek, Adam Viktora, Marek Štryncl či Michal Klauza. Představil se v inscenacích režisérů Ursel Herrmann, Constance Larrieu, Ondřeje Havelky, Lindy Keprtové, Karla Drgáče a Michaela Ramacha. Je pravidelně zván na prestižní festivaly a na koncertní a operní pódia ve Francii (Opéra Royal de Versailles, Théâtre de Caen, Opéra de Dijon, Festival de La Chaise–Dieu), v Beneluxu (Festival Oude Muziek Utrecht, Bozar v Bruselu, Musica Antiqua Brugge), v Německu (Bachfest Stuttgart, Tage Alter Musik Regensburg), Rakousku (Konzerthaus Wien), Polsku (Chopin Festival Warszawa, Festival Muzyki Polskiej Krakow) a České republice (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Svatováclavský hudební festival).

Podílel se na řadě nahrávek především s díly J. D. Zelenky (Responsoria pro hebdomada sancta, Sanctus et Agnus Dei, Missa Omnium Sanctorum, Missa Sanctissimae Trinitatis, Missa Paschalis) a J. S. Bacha (Mše h moll) s orchestry Collegium 1704 a Ensemble Inégal.

Více informací najdete na: www.vaclavcizek.com


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1285 Koncertů