Vytautas Kiminius

Vytautas Kiminius je jedním z nejvýznamnějších hráčů na birbyne v Litvě, studuje ve třídě hobojisty Roberta Beinarise na Litevské hudební a divadelní akademii. Vytautas je prvním a jediným litevským profesionálem hráčem na birbyne.
V roce 2016 Vytautas studoval dirigování ve třídě profesora Juozase Domarkase. Vytautas, který chtěl pokračovat ve vzdělávání a prohlubovat své znalosti, se vrátil na Litevskou hudební a divadelní akademii.
Ve stejném roce získal diplom od litevského ministra školství za kreativní nápady a jejich realizaci při organizaci litevského festivalu písní „You Are One for Us“ (Tu mums viena) a za podporu kulturních hodnot při práci s litevskými mladými muzikanty.
V roce 2016 dirigoval Vytautas Litevský komorní orchestr, připravil program s Klaipėdským komorním orchestrem; provedeno v Litevské oslavě písní, Ensemble Evening.
V roce 2015 představil Vytautas birbyne celému světu: hrál v přímém přenosu projektu „The Sound of Europe“ na Deutsche Welle. Během stejné cesty Vytautas představil litevskou kulturu účinkováním na německém federálním ministerstvu financí.
Během svých studijních let vyhrál Vytautas Grand Prix v mezinárodní soutěži umělců „Renaissance“ v Arménii; je trojnásobným laureátem soutěže umělců Jonase Švedase a získal první místo v soutěži mezinárodního sdružení „Menas ir švietimas XXI amžiuje“.
V roce 2013 byl prezidentem Litevské republiky oceněn diplomem za mezinárodní hodnocení. Vytautas se účastnil projektu „Traveling Youth Orchestra“ (účastníci z Litvy, Lotyšska, Estonska, Francie), kde vystupoval jako součást orchestru a jako sólista po celé Evropě.
Jeho hudební cesta začala v umělecké škole Šilutė ve třídě hry na birbyne u Vytautase Vaičionise. V roce 2010 dokončil konzervatoř Stasys Šimkus v Klaipeda ve třídě Vytautase Zelenise.
Vytautas Kiminius se aktivně věnuje hudební činnosti, neustále hledá další možnosti uplatnění hry na birbyne.


Fotogalerie

+1 fotografie

Partneři festivalu