Program hudebních výletů

Realizováno

VUS ONDRÁŠ
KROK ZA KROKEM

Termín
Čtvrtek 18. 4. 2024 od 18:00 hodin
Cena vstupenky
420 Kč - 300 Kč

Partneři koncertu

Newsletter SHF

Nenechte si ujít žádný koncert nebo novinku, přihlaste se k odběru našeho festivalového newsletteru.

VUS ONDRÁŠ
KROK ZA KROKEM

Program

kRok za kRokem

autorský tanečně-hudební pořad celého souboru

 

kRok za kRokem ztvárňuje cestu života člověka se všemi jeho radostmi i strastmi. Je to příběh o lásce a smíření, stejně tak o emocích, které nás provází od našeho zrození až po smrt. Najdete v něm neobvyklou inspiraci lidovým materiálem, ale také odkaz různých tanečních i hudebních stylů. Pořad vyniká autorskou hudbou skladatele Jiřího Slavíka, držitele ceny Anděl za world music roku 2016, i neotřelým zpracováním mladého tvůrčího kolektivu choreografů.

Lidovou hudbu vytvořili lidé, kteří přišli s vlastním nápadem a poté ho někde předvedli ostatním. Překoná-li vlastní strach a stud, každý člověk může vymyslet jednoduchou písničku. Když se pak někomu zalíbí, bude se šířit dál, vyvíjet se a měnit. kRok za kRokem vznikl k výročnímu koncertu oslavujícímu 65. výročí založení Ondráše. Ten ušel za všechny své roky velmi bohatou cestu. Neustále se však měnil, jak do něj přicházeli noví lidé s vlastními nápady. Tuto podstatu jsem chtěl hudebně vtisknout do tohoto narozeninového dárku. Zároveň jsem chtěl vytvořit i jakýsi doklad současnosti, která k lidové tradici leckdy těžce hledá cestu. Několik lidí se v Ondráši podílelo na tom, aby společně vymysleli děj, který odvypráví průběh života. Jakmile dostal konkrétnější podobu, bylo mi jasné, že se nebude moci opřít pouze o lidové písně, jak bývá u většiny Ondrášovských čísel zvykem. Když jsem následně byl osloven, abych k tomu upravil hudbu, navrhl jsem, že to z gruntu vymyslím celé i s texty, byť s podstatnou inspirací ve všem, co Ondráš po léta provozuje. Mám velkou radost, že se kRok za kRokem stále reprízuje a že si ho Ondráš natolik přisvojil, jako by ho hrál už několik generací.“ uvádí Jiří Slavík.

Délka pořadu: 80 minut

Účinkuje: profesionální i externí část souboru (taneční skupina, Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor)

Námět: Alžběta Burianová, Anna Živocká
Režie: Alžběta Burianová
Scénář: Alžběta Burianová, Lenka Fučíková, Jan Kysučan

Hudba a texty písní: Jiří Slavík

Choreografie: Barbora Bielková, Rudolf Danajovič, Lenka Fučíková, Marek Grega, Jitka Hlaváčová, Anežka Knotková, Jan Kysučan, Stanislav Marišler, David Pavlíček, Dominik Teleky
Kostýmy: Sabina Panáčková


Fotogalerie

+8 fotografií
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů